SIK SORULAN SORULAR

Hackathon Nedir?+

En basit haliyle bir kodlama yarışmasıdır. Hackathon genellikle yazılım geliştiricilerinin, arayüz tasarımcılarının ve bilgisayar programcılarının 3-5 kişilik gruplar halinde bir araya gelerek 1-2 gün boyunca çalışarak yeni bir proje geliştirdikleri yarışmadır.

İGA Sosyal Hack Nedir?+

Sosyal girişimciler ile bilgisayar programcıları, grafik tasarımcılarının, saha araştırmacılarının ve proje yöneticilerinin bir araya gelerek toplumsal sorunlara akıllı, dijital çözümler yaratılması için yazılım veya iş fikirleri geliştireceği bir etkinliktir.

Kimler başvurabilir? +

18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar.

Nasıl başvurulabilir?+

Web sitesinde yer alan kayıt formunun 15 Şubat 2020 tarihine kadar tüm ekip üyeleri tarafından doldurulması gerekmektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırlanan Onay Metni, başvuru sırasında websitesi üzerinde ekrana gelecek ve Katılımcıların ilgili metni okuyup, anladıktan sonra, onay kutucuğunu işaretlemesi beklenecektir. Katılımcı’nın, kişisel verilerini paylaşmak istememesi durumunda, kayıt ve başvurusu mümkün olmayacaktır.

Katılım ücretli mi?+

IGA Sosyal Hack katılımı ücretsizdir.

Ekipler kaç kişilik olmalıdır? +

IGA Sosyal Hack’e katılımlar takım olarak yapılacaktır. Her bir takım dört (4)’er kişiden oluşacaktır.

Her takım, olası değişikliğe karşı 1 (bir) adet yedek katılımcısı ile başvurabilir. İGA Sosyal Hack’de her birey, sadece bir Ekip’te yer alabilir.

Başvuru süreci hangi tarihler arasında? +

Takvim sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Başvurudan sonra süreç nasıl ilerleyecek?+

Katılımcının kaydını tamamlamasını takiben, aynı sayfada başvurunun başarıyla alındığına dair mesaj görüntülenecektir. 22 Şubat 2020 tarihinde IGA Sosyal Hack’e katılacak ekipler açıklanacaktır.

IGA Sosyal Hack’e katılmaya hak kazanan kişilerden 04 Mart 2020 tarihine kadar güncel adli sicil belgelerini ve aile hekiminden de temin edilebilecek son 1 yıl içerisinde alınmış sağlık raporlarını info@igasocialhack.com mail adresine iletmeleri beklenecektir.Yarışma, 20-22 Mart 2020 günlerinde gerçekleştirilecektir. Sosyal Hack’in tamamlanmasının ardından ilk 3’e giren 6 grup, proje fikirlerini geliştirecekleri ikinci aşamaya geçeceklerdir.

18 Nisan 2020’de projeni hayata geçir çağrısına uygun başvurular jüri tarafından değerlendirilerek, desteğe uygun görülmesi halinde birinci proje 100.000,00 ₺’ye kadar desteklenebilecektir.

Yarışma nerede yapılacak?+

Yarışma İstanbul Havalimanı Terminali - giden yolcu katında bulunan YOTEL’de yapılacaktır.

Ulaşım ve konaklama kim tarafından karşılanacak? +

Ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Ancak yarışma süresince katılımcılar tercih etmeleri halinde yarışmanın gerçekleştiği alanda kalabilirler.

Organizatör tarafından katılımcılara uyku tulumu sağlanmayacaktır. Yarışma alanında kalmak isteyen katılımcılar kendi uyku tulumlarını getirebilirler.

Yiyecek ve içecek sağlanacak mı?+

Yarışma boyunca katılımcılara yiyecek ve içecek hizmetleri sağlanacaktır.

Katılımcılar kendi bilgisayarını mı kullanacak?+

Katılımcılardan kendi bilgisayarlarını ve güç kablolarını getirmeleri beklenmektedir. İnternet bağlantısı Organizatör tarafından sağlanacaktır.

Program dili Türkçe mi olacak? +

Yarışma dili Türkçe olacaktır.

IGA Sosyal Hack’i kazanan ekipler nasıl belirlenecek? +

Jüri üyeleri ekiplere ait her bir projeyi değerlendirecek ve kazanan Ekipleri belirleyecektir.

Kazanan ekipler, 22 Mart 2020 tarihinde etkinlik alanında ve hemen ardından Web Sitesinden duyurulacaktır.

Ödüller nelerdir? +

Ödüller sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Başka sorular için kim ile iletişime geçilebilir? +

info@igasocialhack.com adresine mail atarak iletişime geçilebilir.

Hemen Katıl !